Committee 2016-2017

s

Governing Body List

SL Designation Name Department Batch Generation
01 President Mofasser Haider Bhuiyan Business Administration 7th 1st
02 Vice President Md. Naheed Islam Business Administration 7th 1st
03 Vice President Md. Khaled Mosarraf Imran Business Administration 7th 1st
04 General Secretary Abdullah Al Mahmood Business Administration 7th 1st
05 Joint Secretary Anupam Dey Business Administration 7th 1st
06 Organizing Secretary Md. Shakibul Hoque Business Administration 7th 1st
07 Head of Finance Sanjib Mojumder Business Administration 7th 1st
08 Head of Delegate Affairs Shanzida Begum Business Administration 7th 1st
09 Head of Human Resource Nusrat Jahan Mumu Business Administration 7th 1st
10 Head of Research & Development Tasnima Farjana Business Administration 7th 1st
11 Head of Public Relations Nusrat Jahan English 8th 2nd
12 Head of Documentation Tazkeya Sanjana Khanam English 8th 2nd
13 Head of Administration Md. Saifur Rahman Business Administration 8th 2nd

Executive Member List

SL Name Wing Department Batch Generation
01 Jannatul Kaonain Organizing English 7th 2nd
02 Md. Shiponul Islam Organizing English 9th 2nd
03 Muntasir Md. Sakib Organizing Environmental Science And Disaster Management 9th 2nd
04 Nandita Mitra Public Relation Environmental Science And Disaster Management 9th 2nd
05 Jamil Rahman Documentation Business Administration 8th 2nd
06 Md. Nisaruddin Finance Business Administration 7th 2nd
07 Jakera Rahman Finance Economics 8th 2nd
08 Ramchawnhsang Bawm Administration Microbiology 9th 2nd
09 Mohammad Hamid Al Muktadir Delegate Affairs Food Technology and Nutrition Science 8th 2nd
10 Amanullah Human Resource English 8th 2nd
11 Abdullah Al Faisal Human Resource Environmental Science And Disaster Management 7th 2nd
12 Enamul Hasan Research & Development Food Technology and Nutrition Science 8th 2nd
13 Hasan Ali Research & Development Environmental Science And Disaster Management 7th 2nd

Associate Member List

SL Name Department Batch Generation
01 Shaila Rahman Environmental Science And Disaster Management 7th 2nd
02 Anika Meher Jabin English 9th 2nd
03 Md. Saidur Rahman Business Administration 9th 2nd
04 Masuma Ferdous Biotechnology and Genetic Engineering 9th 2nd
05 Taslima Yesmin Biotechnology and Genetic Engineering 9th 2nd
06 Rubaiyat Mehjabin Biotechnology and Genetic Engineering 9th 2nd
07 Roksana Aftab Ruhi Agriculture 9th 2nd
08 Md. Aktarul Islam Food Technology And Nutrition Science 8th 2nd
09 Nafisa Novera Nafsi Business Administration 11th 2nd
10 Md. Mahfujur Rahma Sunny Biotechnology and Genetic Engineering 9th 2nd
11 Hasanuzzaman Business Administration 9th 2nd
12 Taslima Akter Papia Business Administration 9th 2nd
13 Satyajit Das Business Administration 9th 2nd
14 Tamanna Sultana Rimu English 9th 2nd
15 Md. Muhibullah Business Administration 8th 2nd
16 Kazi Afruja Nargis Business Administration 9th 2nd
17 Omor Sakib Information and Communication Engineering 8th 2nd
18 Md. Mohin Uddin Applied Mathematics 7th 2nd
19 Sagirul Alam English 10th 2nd
20 Refat Hasan Business Administration 11th 2nd

General Member List

SL Name Department Batch Generation
01 Sagar Siddique Business Administration 11th 2nd
02 Tasmiya Nuzhat English 8th 2nd
03 Nusrat Sharmin Business Administration 8th 2nd
04 Md. Nazmul Hoque Business Administration 9th 2nd
05 Ismaile Hosen English 10th 2nd
06 Mohammad Abdun Nur Raihan English 9th 2nd
07 Md. Khairul Alam Fisheries and Marine Science 9th 2nd
08 Nusrat Sharmin Jinia Business Administration 10th 2nd
09 Munwar Anjum Business Administration 9th 2nd
10 Farhana Akter English 8th 2nd
11 Tonmoye Mojumder Business Administration 9th 2nd

Copyright © NSTUMUNA